ayıpsız dost arayan dostsuz kalır anlamı

Bu konumda size “ayıpsız dost arayan dostsuz kalır anlamı” hakkında bilgiler vereceğim. Bu cümleden anlamamız gereken tek bir sonuç vardır oda hiç kimse ayıpsız değildir. Ayıptan kasıt kusurdur, yani kimse tam anlamıyla mükemmel olamayacağı gibi onun ayıplanacak yada kusur olarak adledilebilecek bir noktasıda kesinlikle olabileceğidir. Aynı zamanda biz göre ayıplanmayacak birşey başkaları için kusur sayılabilirde.

ayıpsız dost arama dostsuz kalırsınBu noktadan hareketle eğer kendinize  kusursuz, ayıpsız bir arkadaş arıyorsanız bunu başaramayacağınızı şimdiden kabul etmeniz işaret ediliyor. İnsanların hataları olabilir bize düşen insanları hataları ile sevebilmek, hataları ile sevebildiğiniz insanlara sevgiyle yaklaştığınız için, aslında yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şeyi anlatıp olması gerektiği şeklini söylemekte daha olası bir durumdur.

Türk milleti olarak bizler tarihimizde Mevlana gibi bir aydın, bir yol gösteren, bir Allah dostunu bilir ve onun tarihe geçen şu sözünü dilden dile söyler dururuz. “Yaradılanı severiz yaratandan ötürü” işte bu cümle, dostta hata aramanın yersiz olduğunu dostu Allah yarattığı için sevmenin daha güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Anlamını sorguladığımız cümlelerden birininde sonuna geldik, umarız yardımcı olabilmişizdirBenzer yazılar:

Yorum yazabilirsin!

Yazmis oldugunuz email adresiniz gizli tutulur. Doldurulmasi gerekli olan alanlar * isareti ile belirtilmistir.

Isim *:
Eposta *:
Yorumunuz *: